Мачът от Ла Лига между Гранада и Атлетик Билбао е спрян, след като фен почина на трибуните
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-11 | 12:30:50

Мачът от Ла Лига между Гранада и Атлетик Билбао ще бъде подновен в понеделник, след като беше прекратен след смъртта на фен на стадион Нуево Лос Карменес.

Мачът в неделя беше прекратен след 17 минути поради спешна медицинска помощ на трибуните, като по-късно и двата клуба потвърдиха, че фен на Гранада е починал.

„От клуба искаме да изпратим нашите най-искрени съболезнования на семейството и приятелите, както и на цялото семейство Гранада“, каза Гранда в изявление.

Билбао добави: „Атлетик клуб изразява най-дълбоките си съболезнования. Нашите мисли са със семейството и близките на човека.“

Спортният директор на Гранада Алфредо Гарсия Амадо каза след мача, че фенът е получил сърдечен арест.

Ударът с глава на Иняки Уилямс даде преднина на Билбао с 1-0 само шест минути преди мачът да бъде прекратен.

И двата клуба обявиха, че феновете ще могат да използват оригиналните си билети за мача в неделя, докато тези, които не могат да присъстват, ще бъдат възстановени.

Испанската футболна федерация съобщи, че мачът ще бъде подновен в 17-ата минута в 21 часа. (15:00 ET) в понеделник.

Другаде в неделя Жирона продължи зашеметяващата си серия от форма с победа с 4-2 като гост на Барселона, за да се измъкне на две точки от Реал Мадрид, който завърши наравно 1-1 като гост на Реал Бетис в събота, на върха в Ла Лига.

Жирона загуби само веднъж в 16 мача от лигата досега този сезон и се очерта като най-голямата изненада в Европа.

През 2017 г. City Football Group (CFG) придоби 44,3% от каталунския клуб, който се оглавява от брата на мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола, Пере.

CFG се описва като „водещият световен частен собственик и оператор на футболни клубове, с пълна или частична собственост на тринадесет клуба в големи градове по света.“ Освен Жирона, тези клубове включват и шампиона на английската Висша лига Манчестър Сити и ФК Ню Йорк Сити в САЩ.

Поражението от Жирона оставя Барселона на четвърто място, изоставайки на седем точки от Жирона и изравнено по точки с Атлетико Мадрид.

Източник: cnn.com